6
Tuesday
2021-04-06

Edukaciniai užsiėmimai

- Duration 3 days
Location: Kelmės dvaras
Description:

 Šeimos ir pavieniai žmonės balandžio 6 – 9 dienomis kviečiami į edukacinius užsiėmimus „Margučių ridenimas ir kiti Atvelykio žaidimai".
Daugiau: http://www.kelmesmuziejus.lt/

IMG_1023.jpg
15
Thursday
2021-04-15

Parodos atidarymas


Location: Alantos dvaras
Description:

 2021 m. balandžio 15 d. Alantos dvaro galerijoje bus atidaryta paroda"Vaidotas Žukas '10-20: Alantos periodo menas". Dar niekur neeksponuotoje parodoje bus rodoma 150 darbų, sukurtų 2010-2020 m. aliejiniais dažais ant drobių, gruntuotų lentų, kartonų, popieriaus, taip pat atliktų Lietuvoje mažai naudojama, bet kokybiška mineralinių dažų technika. Alantos meno studijoje sukurtuose paskutinio dešimtmečio V. Žuko darbuose - dideli peizažų ciklai: su Alantos bažnyčia, Skiemonių šventoriumi, su jaunais medžiais, aptvarais, krūmais ir akmenimis laukuose. Kitas parodos ciklas - natiurmortai, sudėlioti ant stalų, palangių, sukabinti ant sienų su latviškais stulpais, iškarpytomis žemaitiškomis palmėmis ir barokiniais arnotais, virvėmis, kompozicijomis su skryniomis, skudurinio Pjero ir metalinio Kristaus skulptūromis, balta karvės kaukole, išdžiūvusių gaurių puokštėmis, žvakidėmis ir geležimis. V. Žuko naujosios parodos figūrinių kompozicijų dalyje - šeši paveikslai iš 2017-2018 m. intymaus "Įsimylėjėlių" ciklo ir interpretacijos pagal klasikines kompozicijas - antikinio graikų politiko galvą, Luco Kranacho "Adomą ir Ievą", Zigizmundo Froido figūrą su sūnumi. Paroda papildyta keliais Alantos senelių prieglaudos gyventojų pieštais portretais. V. Žuko paveikslai nuo balandžio vidurio bus rodomi Alantos dvaro trijose pirmojo aukšto kilnojamų parodų salėse ir atnaujintose I aukšto nuolatinės ekspozicijos erdvėse. Parodą numatyta rodyti iki 2021 m. pabaigos.

Alantos dvaro II aukšte įkurtame Palaimintojo Teofiliaus Matulionio muziejuje nuo balandžio vidurio ekspozicija taip pat bus papildyta retais relikviniais eksponatais - atvirlaiškiais iš vyskupo Teofiliaus susirašinėjimo su broliu Antanu, vyskupu Mečislovu Reiniu iš Vilkaviškio ir Antanu Urbšu iš Liepojos, motina Marija Kaupaite ir kunigu Juozu Končiumi iš Amerikos ir kt. Daugumą eksponatų depozito teisėmis dvejiems metams paskolino Kaišiadorių vyskupijos kurija.

DSCF7712_Alantos_Jolanta Bimbiriene_m.jpg
17
Saturday
2021-04-17

Koncertas


Time: 17.00 val.
Location: Paliesiaus dvaras
Description:

 Balandžio17 d. 17 val. Paliesiaus dvare vyks koncertas Penki Pojūčiai Baroke: Paliesiaus Dvaro Konsortas (Lietuva, Italija).
Daugiau: www.paliesius.lt

Paliesiaus-dvaras - Nijole Versinskiene.jpg
facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg