agora2_logo.gif
baltic_region.gif
europe.gif

Prezidento žodis


 

LPDA Prezidentas ....

"Pildoma"      Plačiau...»

Galerija
dvaras-1.jpg

Bistrampolis2.jpg

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai lankėsi Latvijos pilyse ir dvaruose!

2015 12 01


 LPDA narių delegacija lapkričio 26 – 28 d. lankėsi Latvijos pilyse ir dvaruose bei dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Kultūros ir turizmo sinergija - pagrindinė ekonomikos augimo, socialinių pokyčių ir visuomenės gerovės varomoji jėga“, Dundaga pilyje. LPDA vardu Latvijos kolegas, kurie šiais metais minėjo pilių ir dvarų asociacijos 15-os veiklos metų jubiliejų, pasveikino Prezidentas Arūnas Svitojus. Nuorodą į šios konferencijos pranešėjų skaidres http://pilis.lv/lv/konferences-materiali.


Pirmą kelionės dieną LPDA nariai aplankė Blankenfeldės dvarą, kuriame apžiūrėjo jame esantį varpelių muziejų, susipažino su dvaro istorija ir veiklomis. LPDA nariai atkreipė dėmesį, kad šis dvaras yra išskirtinis dėl jame auginamų šeivamedžių, iš kurių uogų gaminami sirupai, čia taip pat vystoma ir kita ūkinė veikla. 


Po Dundaga pilyje įvykusios konferencijos, LPDA nariai ir kiti svečiai turėjo galimybę susipažinti su pačia pilimi, kuri pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose minima dar viduramžiais. Ji garsi savo legendomis, kurios kilo iš realių istorinių įvykių. 

Lapkričio 28 d. buvo aplankyti net trys dvarai: Kukušu, Rumene ir Mazmežuotnės. Kukšu dvaras žinomas dėl savo rūsyje esančių daugiau nei vieno metro storio sienų, o patys rūmai buvo pastatyti ant upės krantų.


Rumene renesanso neo-gotikos stiliaus dvaras yra vienas iš ryškiausių ir prabangiausių nekilnojamojo paveldo rekonstrukcijos ir restauravimo pavyzdžių šiandienos Latvijoje, kuriame taip pat apsilankė LPDA nariai.


Įdomu tai, kad Mazmežotnes dvaro, kurį LPDA nariai aplankė jau grįžtant į Lietuvą, XX a. pradžioje valdytoju buvo caro aplinkos žmogus princas Anatol Lieven.

Konferencija Dundaga 1.jpg

width: 959px, height: 960px
mode: RGB, MIME type: image/jpeg
format: portrait

Melynoj menej su A.jpg

width: 2048px, height: 1365px
mode: RGB, MIME type: image/jpeg
format: landscape

Renginių kalendorius
May 2017
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
No entries found
Lever.gif
idomybes.jpg
jokuzio_spaustuve.gif
kaimo_tinklas_lt.gif
facebook.gif