Asociaciacijos narių dvarai

K.B.Pliaterio dvaras

Savininkas: UAB „Linos namai“

Dvaro adresas: Plinkšių k., Šerkšnėnų sen., Mažeikių r., LT-89041

El. paštas: manager@linosnamai.com

Istoriniuose šaltiniuose dvaras minimas, nuo XVIII a. pr. Plinkšės kartu su Kuršėnais buvo Žemaitijos Kunigaikštystės stalininko J.Gruževskio valdžioje. XIX a. viduryje Plinkšes įsigijo Pliateriai. Gyvi pasakojimai, kad šį dvarą jie išlošę kortomis. Iki XIX a. pabaigos dvaras ir parkas priklausė Konstantinui Broel Pliateriui (1847–1899). K.Pliateris apie 1870–1880 m. pastatė iki mūsų dienų išlikusius vėlyvojo klasicizmo stiliaus Plinkšių dvaro rūmus. Po jo mirties dvarą paveldėjo jo vyresnioji dukra Olga. Po Pirmojo pasaulinio karo Plinkšių rūmus nusipirko Lietuvos valdžia ir čia įkūrė žemės ūkio mokyklą.

Iš pradžių rūmai buvo stačiakampio formos. Pastatas turėjo aukštus pusrūsius. Čia buvo įrengtos gyvenamosios patalpos, o ant jų – dar du aukštai. Prieš 1914 m. Plinkšių rūmuose buvo 30 įvairios formos ir dydžio patalpų. Reprezentacinės salės ir gyvenamieji kambariai buvo pirmame aukšte, o svečių – antrame.

Plinkšių dvaro parkas – mišrus su vyraujančiais peizažinio stiliaus elementais. Jis įkurtas XIX a. antroje pusėje 7 ha teritorijoje, vaizdingoje Plinkšių ežero pietinėje pakrantėje. Projekto autorius nežinomas. Šis parkas – vienas gražiausių Žemaitijoje. Už rūmų link ežero leidžiasi terasuotas šlaitas.

Šiuo metu rengiama K.B.Pliaterio dvaro galimybių studija. Ketinama restauruoti dvaro rūmus ir oficinas, sutvarkyti teritoriją ir teikti dvaro sodyboje aukštos kokybės turizmo paslaugas (svečių namai, restoranas, taip pat bus auginamos vaistažolės).You need to enable javascript in order to user google maps.

Parsisiųskite Lietuvos dvarų žemėlapį

facebook.gif