Naujienos

Kuriuos faktus ar Lietuvos dvarų įdomybes žinote?

2020 11 09
Kviečiame pasidomėti Lietuvos dvarais, – faktais, eksponatais, įdomybėmis... Plačiau...»

Sveikinimai Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociacijai ir Lietuvos dvarų paveldo pristatymas

2020 09 24
Š.m. rugsėjo 24 d. Rundalės rūmuose Latvijoje vykusios tarptautinės konferencijos metu Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas nuotoliniu būdu pasveikino Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociaciją 20-mečio proga, pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu, bendrais projektais.

Konferencijoje buvo pristatyta nauja vaizdinė medžiaga, gražiai reprezentuojanti Lietuvos dvarus, kviesta labiau pažinti Lietuvos paveldą. Plačiau...»

Pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvos pilys ir dvarai kviečia apsilankyti jų parkuose

2020 07 02
Liepos 4–6 dienomis vyks Parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose.

Jų metu Lietuvos pilių ir dvarų asociacija maloniai kviečia apsilankyti pilių ir dvarų parkuose, pasigėrėti senųjų dvarų pastatus supančiais gamtos kampeliais, jų ūksmingomis alėjomis, skoningais gėlynais, vandens telkiniais, medžių ir krūmų rūšių įvairove. Plačiau...»

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija pristato vaizdo klipą ir kviečia pažinti Lietuvos dvarus

2020 05 14
Naujuoju vaizdo klipu, kuriame atskleidžiamas gamtos, istorinių pilių ir dvarų grožis, Lietuvos pilių ir dvarų asociacija skatina keliauti po Lietuvą ir pažinti jos kultūrinį paveldą.

Pilys ir dvarai, žaliuojančių parkų supami architektūriniai ansambliai, gaubiami istorinio šydo, lyg brangakmeniai nubarstantys visos Lietuvos kraštovaizdį... Juose saugoma Tėvynės ir kiekvieno iš mūsų praeities dalelė.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, vykdydama projektą „Pažinkime Lietuvos dvarus“, kviečia visus pažvelgti iš arčiau, daugiau sužinoti apie kultūros paveldo objektus, apsilankyti dvaruose ir patirti unikalią jų atmosferą. Juk šiuo, pavasario laikotarpiu kelionės po žydinčią mūsų šalį paliks ypač gražių įspūdžių.

Naujajame vaizdo klipe – užburiantys gamtos ir istorinių pastatų vaizdai Plačiau...»

Dvarai pamažu atvers duris

2020 05 04
Pilys ir dvarai pamažu atvers duris, tačiau kaskart prieš vykstant būtina pasitikslinti dvaro ar pilies interneto svetainėje, pasiteirauti telefonu. Taip pat gali būti nemažai korekcijų dėl darbo laiko. Plačiau...»

Mielieji svetainės www.dvarai.lt lankytojai, Lietuvos kultūros paveldo brangintojai,

2020 04 14
mūsų asociacija vienija žmones, kurie rūpinasi dar išlikusiomis Lietuvos pilimis ir dvarais: stengiasi juos atstatyti, restauruoti, prikelti naujam – šiandienos – gyvenimui. Kartu mes stengiamės atgaivinti senąsias Lietuvos kultūrines tradicijas.

Prašome Jus skirti iki 1,2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai (įmonės kodas 300148322) ir tokiu būdu paremti asociacijos veiklą bei prisidėti prie mūsų tikslų įgyvendinimo. Primename, kad tai Jums nieko nekainuoja, nes ši parama skiriama iš sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Dėkojame už Jūsų paramą! Kviečiame pasisvečiuoti pilyse ir dvaruose, kuriais mes rūpinamės. Plačiau...»

Gerbiami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai, dėkojame už aktyvų dalyvavimą balsavime.

2020 03 23
2020 m. kovo mėn. 23 d. 12.00 val.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (LPDA) valdybos sprendimu, dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės šalyje paskelbto karantino, susibūrimų ribojimo bei rekomendacijų veiklą vykdyti nuotoliniu būdu, nuspręsta LPDA eilinį visuotinį narių susirinkimą organizuoti nuotoliniu būdu, nariams balsuojant elektroninėmis priemonėmis, atsiunčiant užpildytus balsavimo biuletenius iki 2020 m. kovo 23 d., 12 val. LPDA 2019 m. veiklos ataskaita ir 2019 m. finansinės atskaitomybės rinkinys bei revizoriaus ataskaitos kopija kiekvienam asociacijos nariui pateikta susipažinimui.
Skelbiami eilinio visuotinio LPDA narių susirinkimo balsavimo rezultatai. Plačiau...»

Dėl Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos eilinio visuotinio narių susirinkimo organizavimo nuotoliniu būdu

2020 03 18
Mieli Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

Informuojame, kad Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (LPDA) valdybos sprendimu, dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės šalyje paskelbto karantino, susibūrimų ribojimo bei rekomendacijų veiklą vykdyti nuotoliniu būdu, nuspręsta LPDA eilinį visuotinį narių susirinkimą organizuoti nuotoliniu būdu, nariams balsuojant elektroninėmis priemonėmis.

LPDA 2019 m. veiklos ataskaita ir 2019 m. finansinės atskaitomybės rinkinys bei revizoriaus ataskaitos kopija kiekvienam asociacijos nariui pateikta susipažinimui, taip pat balsavimo biuletenis.

Užpildytus balsavimo biuletenius prašome siųsti LPDA iki 2020 m. kovo 23 d., 12 val. el. pašto adresais: info@dvarai.lt arba projektai@dvarai.lt.

Jei dėl objektyvių priežasčių negalėsite prabalsuoti iki nurodytos datos, prašome praneškite, kad galėtume išspręsti Jūsų balso pateikimo klausimą.

Savo nuomonę, siūlymus, pageidavimus dėl LPDA veiklos prašome surašyti el. laiške. Į juos atsakysime.

Būkime susitelkę, aktyvūs ir sveiki. Saugokime vieni kitus.

Pagarbiai, LPDA prezidentas Gintaras Karosas Plačiau...»

Sveikinimas

2020 03 11
Mieli Bičiuliai,

Nuoširdžiai Jus sveikinu su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.
Prieš 30 metų įvykęs virsmas, panašus į stebuklą, sugrąžino Lietuvai laisvę.
Mums, entuziastams, tada atsivėrė realios galimybės prisidėti prie valstybei svarbaus kultūros paveldo – pilių ir dvarų – išsaugojimo ir puoselėjimo.
Gražios Šventės!
Gintaras Karosas, LPDA prezidentas Plačiau...»

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių eilinis visuotinis susirinkimas vyks Paežerių dvare

2020 03 06
Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdyba paneša, kad Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių eilinis visuotinis susirinkimas vyks 2020 m. kovo 23 d. (pirmadienį), 12 val. Paežerių dvaro rūmuose (adr. Dvaro g. 6, Paežerių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav.)

Darbotvarkė: 1. Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos 2019 m. veiklos ataskaitos pristatymas ir patvirtinimas. 2. Revizoriaus ataskaita. Asociacijos 2019 m. finansinės atskaitomybės rinkinio pristatymas ir patvirtinimas. 3. Asociacijos veiklos aptarimas. 4. Kiti klausimai. Plačiau...»

Susitikimas Bistrampolio dvare

2020 03 05
Kovo 5 d. Bistrampolio dvare įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susitikimas su Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos direktoriumi Vidmantu Bezaru. Susitikimo metu buvo išsakyti pilių ir dvarų sodybų savininkams ir valdytojams kylantys iššūkiai, dvarų sodybų svarba, aptarti reikalingų paskatų klausimai pvz., nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių valstybės saugomų dvarų savininkams ir valdytojams panaikinimo, pelno mokesčio lengvatos dėl neatlygintinai suteiktų lėšų, paramos programų, kompensacinių mechanizmų kultūros paveldo objektams ir kiti. Plačiau...»

Susitikimas su Kultūros paveldo departamento direktoriumi

2020 02 28
Š.m. kovo 5 d., ketvirtadienį, 13 val. Bistrampolio dvare, adresu Bistrampolio g. 1, Kučių k., Panevėžio r., vyks Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susitikimas su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktoriumi Vidmantu Bezaru.

Susitikimas atviras visiems asociacijos nariams, kviečiame atvykti sudalyvauti, kelti Jums rūpimus klausimus, diskutuoti.

Apie dalyvavimą prašome pranešti: el.paštu projektai@dvarai.lt. Plačiau...»

Lietuvos pilių ir dvarų žemėlapis

2020 01 25
Lietuvos pilių ir dvarų asociacija išleido Lietuvos pilių ir dvarų žemėlapį.

Lietuvos pilys ir dvarai istoriškai buvo itin svarbūs politiniai, administraciniai, kultūriniai centrai. Natūralu, kad dažnai buvo minami ir nuo arklių kanopų skambėjo juos jungiantys keliai.

Didikai vykdavo vieni pas kitus į svečius, rinkosi spręsti svarbių šalies ar vietos klausimų. Nuo seno pilyse ir dvaruose – kultūros puoselėjimo, švietimo židiniuose – telkėsi iškiliausi kultūros ir meno pasaulio atstovai.

Ir šiandien Lietuvos pilių ir dvarų salės saugo atmintį, istoriniuose pastatuose veikia muziejai, vyksta gražiausi koncertai bei kiti renginiai.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, jungianti gražiausias ir atviras visuomenei pilis ir dvarus, kviečia geriau pažinti Lietuvos kultūros lobyną. Plačiau...»

Mieli Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

2019 12 25
Nuoširdžiai sveikinu su šventėmis.
Linksmų šv. Kalėdų ir sėkmingų 2020–ųjų metų!

Linkiu Jums geros sveikatos, ištvermės ir tikėjimo mūsų darbų prasmingumu.

Puoselėdami pilis ir dvarus, rūpinamės Lietuva.

Tikiu, kad mūsų pastangos bus pastebėtos, o valdžios institucijos pilių ir dvarų entuziastams skirs vis daugiau dėmesio. Plačiau...»

Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija kviečia

2019 12 02

Kultūros ministerija kviečia dalyvauti „Kultūros paveldo apsaugą ir paslaugų teikimą reglamentuojančių teisės aktų ir kultūros paveldo apsaugos srityje dalyvaujančių institucijų funkcijų tyrimo, siekiant patobulinti teisinį reglamentavimą ir institucinę sandarą, kad gyventojams būtų teikiamos kokybiškos paslaugos efektyviausiu būdu“ atskaitos pristatyme.
Jis vyks gruodžio 4 d. 13 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (II a. 211 kab.).

Plačiau...»

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos sambūris Rokiškio dvare

2019 09 24
Šių metų Lietuvos kultūros sostinei Rokiškiui švenčiant 520-ąjį gimtadienį, Rokiškio dvare rugsėjo 20 d. vyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos sambūris. Dalyvius širdingai sveikino Rokiškio muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas. Susirinkusiems buvo pristatyta Ilzenbergo dvaro atkūrimo patirtis, dalinamasi įvairenybėmis ir tendencijomis, besislepiančiomis už šiandieninių dvarų durų. Pasisakė, renginius ir veiklas pristatė Latvijos pilių ir dvarų asociacijos atstovė. Ir Lietuvos, ir Latvijos asociacijų nariai pasidalino savo dvarų aktualijomis. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Rokiškio dvaro rūmų istorija ir ekspozicija, o renginį vainikavo išvyka į Gačionių dvarą, kur visus svetingai priėmė baronas Piotras Rozenas. Plačiau...»

Š.m. rugsėjo 20 d. Rokiškio dvare vyks Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos sambūris.

2019 09 06
Renginio metu bus pristatytos, aptartos pilių ir dvarų kaitos tendencijos, vyks diskusijos, bus pristatomi inovatyvūs veiklos pavyzdžiai.

Renginio programa:
10.00–12.00 – Dalyvių atvykimas, registracija, kava, susipažinimas su muziejaus ekspozicijomis.
12.00–12.30 – Organizatorių sveikinimo žodžiai:
Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas.
Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.
Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė.
12.30–13.10 – XXI a. Ką randame atvėrę dvaro parko vartus ir duris.
Panevėžio kolegijos lektorė, aukščiausios kategorijos gidė Daiva Tankūnaitė.
13.10–13.40 – Kava,susipažinimas su muziejaus ekspozicijomis.
13.40–14.10 – Ilzenbergo dvaro atkūrimo istorija ir patirtis.
Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis.
14.10–14.30 – Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos aktualijos
Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.
14.30–15.00 – Dalyvių pasisakymai, klausimai, diskusijos.
15.00 – išvyka į Gačionių dvarą.
15.30–17.30 – Susitikimas su Gačionių dvaro savininku baronu Piotru Rozenu. Pietūs.

Apie atvykimą prašome pranešti: tel. 868716092, arba el.paštu muziejus@rokiskyje.lt.
Adresas: Rokiškio krašto muziejus, Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis. Plačiau...»

Mieli Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

2019 07 06
Nuoširdžiai Jus sveikinu su Lietuvos Valstybės diena.


Pilys ir dvarai šimtmečiais buvo mūsų valstybės atrama: politinė, ekonominė ir kultūrinė.

Šių objektų svarba išlieka iki šiol – atviri visuomenei sudaro galimybę mums pažinti kultūrinį paveldą ir puošia šalį, suteikdami savitumo mūsų kraštovaizdžiui.

Mes gi, pilių ir dvarų savininkai ir valdytojai, turime išskirtinį šansą prisidėti prie savo valstybės puoselėjimo.


Pagarbiai,
Gintaras Karosas
Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Plačiau...»

Lietuvos pilys ir dvarai

2019 06 05
Lietuvos pilys ir dvarai – istorinės atminties saugotojai, tradicijų puoselėtojai, kultūrinio gyvenimo vietovėse variklis. Plačiau...»

Baltijos šalių pilių ir dvarų asociacijų susitikimas

2019 05 17
2019 m. gegužės mėn. 16 d. Aukštosios Fredos dvare įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos pilių ir dvarų asociacijų valdybų narių susitikimas.
Pagal tarp asociacijų ankščiau pasirašytą memorandumą, kasmet keičiasi keturių (Estiją atstovauja dvi asociacijos – atskira dvaruose veikiančių mokyklų asociacija) asociacijų bendradarbiavimo pirmininkavimas. Šiais metais pirmininkauja Lietuvos pilių ir dvarų asociacija.

Susitikimo metu aptarėme tolesnę bendrą veiklą, pasirašėme naują bendradarbiavimo sutartį, kuri atvers galimybes, tobulinant interneto svetainę visitbalticmanors.com, toliau populiarinti Baltijos šalių dvarus. Plačiau...»

Nuomonių ir įspūdžių diena

2019 05 03
2019 m. balandžio 27 d. Aristavėlės dvaro rūmuose vyko Nuomonių ir įspūdžių diena, skirta Tarptautinei paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dienai, tema – „Kaimiškų vietovių paveldas: kraštovaizdis ir gretimybės“. Šeštadienis praleistas gražiai ir prasmingai: įdomūs pranešimai aktualiomis temomis ir smagi kultūrinė programa. Dėkojame Aristavėlės dvaro šeimininkams, ICOMOS Lietuvos nacionaliniam komitetui ir visiems dalyvavusiems. Renginio metu pristatyta Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, jos nariai, apibendrinta Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos vykdomo tarptautinio LEVER projekto patirtis. Plačiau...»

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių visuotiniame susirinkime priimti svarbūs sprendimai

2019 02 07
2019 m. sausio 31 d. Aristavėlės dvare (Lietuvos liaudies buities muziejuje) įvyko neeilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems asociacijos nariams. Plačiau...»

PRANEŠIMAS-KVIETIMAS

2019 01 14
Gerbiami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

Kviečiame Jus į neeilinį visuotinį Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (toliau – LPDA) narių susirinkimą, kuris vyks 2019 m. sausio 31 d., ketvirtadienį, 12 val., adresu Lietuvos liaudies buities muziejus, Medinės architektūros tyrimo ir mokymo centras Aristavėlės dvaro rūmuose, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Rumšiškių sen., Kaišiadorių r. (toliau – Susirinkimas). Dalyvių registracijos pradžia 11 val.

Susirinkimo darbotvarkė:
1. Naujų Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos įstatų priėmimas ir įstatų pasirašymo įgaliojimų suteikimas.
2. LPDA valdybos atšaukimas (atleidimas iš pareigų).
3. Naujos LPDA valdybos rinkimai.
4. LPDA buveinės adreso suteikimas (keitimas).
5. LPDA 2018 m. veiklos ataskaitos pristatymas ir tvirtinimas.
6. LPDA 2018 m. finansinės ataskaitos rinkinio pristatymas ir tvirtinimas.
7. LPDA 2019 m. planų aptarimas.
8. Kiti klausimai.

Maloniai prašome dalyvauti.

Susirinkimo iniciatyvinė grupė
Kontaktinis asmuo Gintaras Karosas tel. +370 698 30925
Atvykimo schema Plačiau...»

Laiškas asociacijai

2019 01 02
Gintarui Karosui,
Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentui

Sveikinu su Naujaisiais metais. Linkiu daug prasmingų darbų Asociacijos labui, naujų projektų, asmeninės sėkmės, vilties, meilės, tikėjimo.
Malonu, kad praėjusiais metais jūsų, kartu su Latvija, Estija vykdytas projektas padėjo geriau susipažinti su Asociacijos veikla, buvo labai gera proga sužinoti ne tik apie dvarus, bet ir apie pačią Dvarų asociaciją. Nors ir anksčiau patikdavo lankytis Lietuvos dvaruose, bet apie asociaciją tikrai nebuvau girdėjęs. Kartu keliaudavo ir aštuonių draugų būrelis iš Kelmės, kurie taip pat džiaugėsi sužinoję apie asociacijos veiklą, renginius. O kur dar draugai, pažįstami. Geresnės reklamos Jūsų vadovaujamai Asociacijai ir nesugalvosi. O ir dabar apsilankau (tikiuosi ir draugai) jūsų svetainėje pasirinkti naujienų.
Projektas taip patiko, kad net jei ir šiais metais jis nebus organizuojamas (gal bus kas nors dar įdomesnio) tikimės aplankyti likusius dar neaplankytus objektus. Kaip pasakojo Latvijos dvarų savininkai, toks projektas pas juos vykdomas jau eilę metų ir pasiteisina. Gal ir Lietuvos dvarininkams patiko.
Įdomu buvo palyginti projekte dalyvavusius dvarus Lietuvoje ir Latvijoje. Kai pats nesi dvarininkas, tai ir dvaras suprantamas kaip apylinkės kultūros, pramogų, veiklos, švietimo, gyvas traukos centras, o ne vien tik atvykstantys renginiai (dažniausiai mokami), ar įvairios komercinės paslaugos (konferencijos, asmeninės šventės ir t.t.), kurias teikia ir kaimo sodybos. Nesinorėtų, kad dvarininko veiklos tikslas būtų tik pinigai, pelnas. Gerai kad organizuojami tokie renginiai, bet to neužtenka. Latvijos dvaruose, gal (man susidarė tokia nuomonė) veikla suprantama daug plačiau. Jei dvare buvo mokykla, tai ir kažkoks to laikotarpio muziejus yra, labiau išplėsta ir infrastruktūra, nuomos paslaugos, apgyvendinimas, pramogos. Žinoma privatus dvaras turi uždirbti pinigus, kitaip ir nebus, bet Lietuvos dvarai labiau orientuojasi į grupinį turizmą, festivalius, koncertus. Latvijos – gal daugiau į individualų lankytoją. Lietuvoje gauti lankstinuką apie dvarą, apylinkių, regiono lankytinas vietas misija beveik neįmanoma. Latvijoje vos ne kiekviename lankytiname objekte lankstinukai ne tik apie dvarą, bet ir apie rajoną, regioną, kitus artimiausius dvarus, vietoves lietuvių, latvių, rusų, anglų, vokiečių kalbomis. Gali nusipirkti suvenyrų, dvaro gamybos produktų, paragauti vyno, kažką pasigaminti. Lietuvoje labiau savo komercine veikla išsiskiria tik Ilzenbergo dvaras. Apsilankęs dvare sužinai apie kituose dvaruose vyksiančius renginius. Net projekto lipdukai Latvijoje individualūs, meniški.
Lietuvos dvarai geriau sutvarkyti, restauruoti, turtingesni, bet Latvijos nors dar tik tvarkomas, restauruojamas, bet jau priima lankytojus, gali suteikti nakvynę, paslaugas.
Suprantu, kad Jums tai buvo pirmas projektas, bet kad jau nebuvo prisvilęs, tai rašau todėl, kad tikiuosi ir toliau tokios jūsų vadovaujamo asociacijos veiklos. Daugiau rašau apie dvarus, nors ir dvaras dvarui nelygu. Ir Latvijoje, kaip ir Lietuvoje visai skirtingi privatūs ir valstybiniai dvarai, muziejai. Jų ir tikslai, ir uždaviniai, ir norai skiriasi, bet svarbu, kad juos suburiate, išlaikote. Suprantu, kaip sunku vadovauti tokiai asociacijai kur susirinkę labai skirtingi dvarai, žmonės, bet Jūsų kaip Prezidento veikla verta didžiausios pagarbos ir pagyrimų.
Tiek apie jūsų asociacijos buvusį projektą, bet tai tik mano asmeninė nuomonė, pamąstymai laukiant naujų projektų.
Sėkmės.

Valentinas Lukonas, Kelmė Plačiau...»
facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg