Baltijos šalių pilių ir dvarų asociacijų susitikimas

2019 05 17


2019 m. gegužės mėn. 16 d. Aukštosios Fredos dvare įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos pilių ir dvarų asociacijų valdybų narių susitikimas. Pagal tarp asociacijų ankščiau pasirašytą memorandumą, kasmet keičiasi keturių (Estiją atstovauja dvi asociacijos – atskira dvaruose veikiančių mokyklų asociacija) asociacijų bendradarbiavimo pirmininkavimas. Šiais metais pirmininkauja Lietuvos pilių ir dvarų asociacija.

Susitikimo metu aptarėme tolesnę bendrą veiklą, pasirašėme naują bendradarbiavimo sutartį, kuri atvers galimybes, tobulinant interneto svetainę visitbalticmanors.com, toliau populiarinti Baltijos šalių dvarus. Numatyta, kad į svetainę galės įsitraukti (už dalyvavimo mokestį) ir kitos pilys bei dvarai, kurie dėl tam tikrų priežasčių negalėjo dalyvauti 2018 metais Baltijos šalių Nepriklausomybių atkūrimui skirtame dvarų pažinimo ir kelionių projekte. Svetainė bus tobulinama ir techniškai, siekiant patogesnio naudojimo mobiliuosiuose įrenginiuose.

Apsikeitėme kvietimais į renginius. Rugsėjo 20 d. pakvietėme Baltijos šalių pilių ir dvarų asociacijų narius į Rokiškio dvare vyksiantį sambūrį, o latvijos asociacija maloniai pakvietė į Varaklionių pilyje vyksiantį renginį.

Svečiams buvo surengta ekskursija supažindinanti su Aukštosios Fredos dvaru, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodu ir Raudondvario pilimi. Dėkojame Aukštosios Fredos dvaro valdytojams už priėmimą žiedų apsuptyje, atvertas duris į dvaro pastatus ir supažindinimą ne tik su augalija, bet ir sodą reprezentuojančia gyvūnija, taip pat ir Raudondvario pilies šeimininkams už turiningą ekskursiją.


 

 

 

 

facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg