2023-09-01
Mokslo ir žinių šventė
Time: 12:00
Location: Hugo Šojaus dvaras
Description:
Mokslo ir žinių dieną nuo 12 iki 14 val. prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus trumpam atidaroma lietuvininkų mokyklėlė, kur lankytojų lauks:
· Lauko fotoatelje ,,Nebūk benkis, dėl šūlės stenkis";
· Kūrybinės dirbtuvės ,,Šūlės giliukis";
· ,,Žiniuko" viktorina ,,Feins šuiloks";
· Prizai ir staigmenos.
Kviečiame dalyvauti!
2023-09-02
Paroda
- Duration 31 daysLocation: Paežerių dvaras
Description:
Paežerių dvaro sodyboje pristatoma grupinė lauko skulptūrų ir instaliacijų paroda „Kūnijimasis“
Paežerių dvaro sodybos parke atidaryta grupinė lauko skulptūrų ir instaliacijų paroda „Kūnijimasis“. Parodoje pristatomi aštuonių Lietuvos menininkų naujausi kūriniai: skulptūros, skulptūriniai objektai ir instaliacijos. Menininkai – Skulptūros ir vitražo centro rezidentai: Jonas Aničas, Aušra Jasiukevičiūtė, Tauras Kensminas, Daumantas Kučas, Kęstutis Musteikis, Eglė Pilkauskaitė, Mykolas Sauka, Asta Vasiliauskaitė.
Skirtingų kartų autoriai savo darbuose perteikia įvairių santykių paieškas: tradicijos ir autentiškumo; kolektyvinių ir asmeninių baimių; žmogaus ir gamtos; asmens, kūrinio bei vietos. Darbuose išryškėja ir tautinės atminties ženklai bei vietos interpretacijos, o pati paroda tampa tarsi modernumo ir šiuolaikiškumo bei abstrakčiosios ir figūratyviosios raiškos skulptūros mene sugretinimu. Parodos pavadinimas „Kūnijimasis“ ženklina minčių įsikūnijimą į materiją, įvairių kūnų formavimą, deformavimą arba jau esamų virtimą kažkuo nauja, neįprasta. Menininkų darbai buvo sukurti naudojant tiek tradicines skulptūrų medžiagas, pvz., granitą, medį, metalą, tiek šiuolaikines – betoną, stiklą arba aplinkoje rastus daiktus.
Parodą organizuoja Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras. Tai – beveik pusšimtį metų Vilniuje veikiantis pastatų kompleksas, kuriame Lietuvos menininkai kuria istorinės atminties monumentus bei skulptūras. Nuo centro įkūrimo pradžios jame buvo sukurti kultūriškai svarbūs ir vertingi kūriniai įvairių Lietuvos miestų viešosioms erdvėms bei pastatams. Šiuo metu centre reziduoja per 30 menininkų – skulptorių ir tarpdisciplininio meno kūrėjų, užsiimančių autorinių meno darbų kūryba, gaminančių bei restauruojančių skulptūras, paminklus, vitražus arba monumentaliosios dailės kūrinius.
Parodos kuratorė – Agnė Mackevičiūtė.
Paroda Paežerių dvaro sodyboje veiks iki spalio 1 d.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
2023-10-06
Literatūros vakarai Plungės dvare
Location: Plungės dvaras
Description:
Žemaičių dailės muziejus šį rudenį kvies į literatūros vakarus, kuriuose vyks susitikimai su talentingais, apdovanojimus pelniusiais poezijos, prozos kūrėjais, bus pristatomos jų knygos.
Šį renginių ciklą pradėsime spalio 6-ąją, penktadienį, poeto, dramaturgo, eseisto, prozininko, dainų autoriaus ir atlikėjo Gintaro Grajausko bei jo bičiulio – muzikanto Kęstučio Baublio pasirodymu. Žiūrovai turės galimybę pamatyti muzikos ir poezijos skambesio kupiną premjerą „Smėlio radijas. Pirmoji laida" (pagal G. Grajausko knygą „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms") .
Pasak G. Grajausko, „Nykstamai menku dydžiu šiandien galime pavadinti labai daug ką. Tai tinka ir pačiai poezijai, ir poetui, ir apskritai bet kuriam žmogui, gyvenančiam savo gyvenimą. Juk žvelgiant kiek plačiau, kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra labai menkas ir trumputis. Nykstamai menkas. O šios dramos pabaigoje herojus žus. Ir to niekas negali pakeisti. Ir ne taip svarbu, kokia aplinkui scenografija, kokie kostiumai, kokias eiles herojus ką tik deklamavo. Pabaiga yra neišvengiama. Todėl visi esame herojai, net jei mūsų gyvenimai – ištisa komedija". Ši poeto knyga įvertinta 32-ąja Lietuvos rašytojų sąjungos premija.
G. Grajausko kūryba versta į anglų, vokiečių, švedų, olandų, korėjiečių, suomių, lenkų, latvių, estų, rusų ir kitas kalbas. 1993 m. jis apdovanotas Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už geriausią metų poetinį debiutą; 1999 m. paskirta Ievos Simonaitytės literatūrinė premija; 2000 m. tapo „Poezijos pavasario" laureatu; 2003 m. – LR kultūros ministerijos premija už geriausią teatrinį debiutą. Poetui 2008 m. už geriausią nacionalinės dramaturgijos kūrinį „Mergaitė, kurios bijojo Dievas" įteiktas Auksinis scenos kryžius, o 2013 m. paskirta LR vyriausybės kultūros ir meno premija. 2022 m. apdovanotas Jotvingių premija.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.