1
Monday
2024-04-01

Velykų šventė Aristavėlės dvare


Time: 11:00
Location: Aristavėlės dvaras
Description:

Balandžio 1 d. – antrąją Velykų dieną – Lietuvos etnografijos muziejujus kviečia švęsti tikriausia Velykų šventę su papročiais, tradicijomis ir bundančiu pavasariu. Dalyviai laukiami jau nuo 11 valandos.

Bilietų kainos:

• bilieto kaina – 10€
• moksleiviams, studentams, senjorams (įskaitant asmenis, kuriems sukako 80 metų ir daugiau)* – 5€
• asmenims, kuriems nustatytas 30-50% darbingumo lygis, soc. remtiniems asmenims ir asmenims, kuriems nustatytas spec. poreikių lygis – 5€
• asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo arba 0-25% darbingumo lygis ir juos lydintiems asmenims – nemokama
• ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokama
*Nuolaidos ir lengvatos taikomos tik turint nuolaidą patvirtinantį dokumentą, kurį prašome pateikti kasose. Renginio dieną bilietus galėsite įsigyti muziejaus kasose.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, jog lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, patalpintuose socialiniuose tinkluose ar kitose žiniasklaidos priemonėse.

Išankstiniai bilietai: https://bilietai.lemu.lt/lit/

 

5
Friday
2024-04-05

Virginijos Pievos ir Vilijos Radvilės koncertas DOVANA MIESTUI


Time: 18:00
Location: Rokiškio dvaras
Description:

 Balandžio 5 d. 18 val. Virginijos Pievos ir Vilijos Radvilės koncertas DOVANA MIESTUI.

Koncertas su kvietimais, kuriuos pasiimti kviečiame Rokiškio krašto muziejaus kasoje arba Rokiškio turizmo informacijos centre.

6
Saturday
2024-04-06

Koncertas La Nativité du Seigneur | Viešpaties gimimas


Location: Paliesiaus dvaras
Description:

Balandžio 6 d. Paliesiaus dvare suskambs vienas reikšmingiausių visų laikų kūrinių vargonams – mistiškas ir giliai teologiškas kompozitoriaus O. Messiaeno ciklas apie Kristaus gimimą. Jį atliks talentingas vargonininkas Dainius Sverdiolas, į šio kompozitoriaus kūrybą besigilinantis visą gyvenimą.

Vargonininkas Dainius Sverdiolas (gimęs 1956 m.) Lietuvos koncertų salėse ir bažnyčiose surengė daugybę vargonų rečitalių, ne kartą reprezentavo Lietuvos muzikos kultūrą vargonų muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, grojo žymiausių Vakarų Europos meistrų vargonais. Jo meninių interesų akiratyje – skirtingų epochų monumentalūs vargonų repertuaro kūriniai. Tačiau ryškiausiai vargonininkas atsiskleidė parengęs visų O. Mesiano kūrinių 5 koncertų ciklą. Į šio kompozitoriaus kūrybą jis gilinasi visą gyvenimą.

„Dainius Sverdiolas puikiai atskleidžia ir jaučia O. Messiaeno biblijines vizijas, kai atlikėjas turi nuvesti klausytoją ten, kur sustoja laikas. Jis bene vienintelis, išstudijavęs visą Messiaeno kūrybą. Klausant jo vargonavimo galima gėrėtis instrumento valdymu ir atskleidimu. Tai yra kitoks, specifinis vargonų „statiškosios dramaturgijos“ pasaulis, kur statika ne „minimalistinė“, o absoliuti, ir jos didingumą gali išreikšti tik vargonininko maksimalizmas“, – rašė muzikologė Jūratė Landsbergytė.

Olivieriui Messiaenui tebuvo 26-eri, kai jis sukūrė „Viešpaties gimimą“, tačiau būtent šis kūrinys yra pripažintas vienu didžiųjų vargonų muzikos šedevrų. Tai mistiškas ir giliai teologiškas ciklas apie Kristaus gimimą, kuriame apmąstoma Kristaus kančia. O. Messiaenas, kaip ir J. S. Bachas, mokėjo į savo muziką įterpti užkoduotas žinutes ir sudėtingą kosmologiją.

„Katalikų tikėjimo tiesos nušvietimas, – rašė Messiaenas, – yra svarbiausias mano darbo aspektas, jis be abejo, naudingas ir vertingas. „La Nativité“ nereikėtų vertinti kaip koncertinio kūrinio: tai tikinčiojo ieškojimas, tikėjimo liudijimas ir dėkinga malda“. Pasak kompozitoriaus, be teologijos, jį taip pat įkvėpė kalnai bei viduramžių katedrų vitražai. „La Nativité du Seigneur“ buvo sukurta 1935 m. vasarą netoli Grenoblio. Premjera įvyko 1936 m. vasario 27 d. „La Trinité“ bažnyčioje.

Programa:

Olivier Messiaen (1908-1992) – „Viešpaties gimimas“ („La Nativité du Seigneur“, 1935)

Kūrinį sudaro 9 meditacijos:

Mergelė ir kūdikis | „Pradėtas Mergelės mums kūdikis gimė, vaikas, kuris mums visiems duotas. Džiaukis, Siono dukra! Nes štai Karalius pas mus atėjo, teisingas ir nuolankus“ | Pranašų Izaijo ir Zacharijos knygos

Piemenys | „Išvydę kūdikį, gulintį ėdžiose, piemenys sugrįžo, garbindami ir šlovindami Dievą“ | Šv. Luko evangelija

Amžinieji tikslai | „Dievas per savo meilę iš anksto paskyrė mus įsisūnyti per Jėzų Kristų, kad šlovintume ir garbintume Jo malonę“ | Šv. Pauliaus laiškas efeziečiams

Žodis | „Viešpats tarė man: Tu esi mano Sūnus. Savo krūtinėje, dar prieš aušrai atsirandant, Jis mane pagimdė. Aš esu Dievo gerumo paveikslas, aš esu gyvenimo Žodis, kuris buvo nuo pat pradžios“ | Psalmės 2 ir 109, Išminties knyga, Šv. Jono 1-asis laiškas

Dievo vaikai | „Kai daugelis priėmė Jį, Žodis suteikė jiems galią tapti Dievo vaikais. Ir kadangi jie yra vaikai, Dievas pasiuntė savo Sūnaus dvasią į jų širdis šaukiant, Tėve, Tėve!“ | Šv. Jono evangelija ir Šv. Pauliaus laiškas galatiečiams

Angelai | „Ir su angelais bei gausinga Dangaus kariauna šlovino Dievą ir šaukė: „šlovė Dievui aukštybėse!“ | Šv. Luko evangelija

Jėzus priima kančią | „Kristus byloja savo Tėvui žengdamas į pasaulį: „Tau nepatiko deginamosios aukos ir aukojimai už nuodėmes, bet paruošei man kūną. Štai esu čia!“ | Šv. Pauliaus laiškas žydams

Trys karaliai | „Karaliai išvyko ir žvaigždė švietė jiems“ | Šv. Mato evangelija

Dievas tarp mūsų | „Žodžiai bendruomenės, Mergelės ir visos bažnyčios: Tas, kuris mane sukūrė ir aplankė mano namus, žodis tapo kūnu ir gyvena manyje. Mano siela šlovina Viešpatį ir mano dvasia džiūgauja Dievuje, mano Išganytojuje!” | Ekleziastas, Šv. Jono ir Šv. Luko evangelijos

 

7
Sunday
2024-04-07

Atvelykio šventė prie Kelmės dvaro


Time: 11:00
Location: Kelmės dvaras
Description:

Kelmės krašto muziejus balandžio 7 d. 11 val., kviečia vaikučius ir tėvelius į Atvelykio šventę.

Programoje gražiausio ir stipriausio margučio rinkimai, dvariškojo margučio marginimas ir ridenimo varžybos, žaidimai, galimybė pasivaikščioti kojūkais ir pajodinėti žemaitukais, vaišės žolelių arbata.

Jeigu norite dalyvauti varžybose atsineškite margučių!

kelems_atvy.jpg
7
Sunday
2024-04-07

Paežerių dvare teatralizuota popietė „Vaikų velykėlės“


Time: 13:30
Location: Paežerių dvaras
Description:

Paežerių dvare balandžio 7-8 d. vyks tradicinė teatralizuota popietė „Vaikų velykėlės“.

Kartu galėsite ridenti kiaušinius, prisiliesti prie bitininkystės amato, mokytis pinti iš vytelių, važinėtis zuikių taksi, jodinėti arkliukais, valgyti ledus ir išbandyti visokiausių kitų pramogų.  

paezeerteat.jpg
14
Sunday
2024-04-14

Paliesiaus dvare Vladas Bagdonas ir Audrius Balsys | „Bagdoniškos dainos“


Time: 14:00
Location: Paliesiaus dvaras
Description:

2024 m. balandžio 14 d. 14 val. į Paliesiaus dvarą su autorine dainų programa atvyksta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dainuojantis aktorius Vladas Bagdonas. Žiūrovų lauks netikėtas duetas scenoje – prie maestro prisijungs kompozitorius, pianistas Audrius Balsys, ir kartu jie pristatys „Bagdoniškų dainų" programą. Joje skambės ir senos, gerbėjų mėgstamos, ir visiškai naujos dainos, meistriškai papuoštos kompozitoriaus A. Balsio aranžuotėmis.
Kaip tos dainos suskambės dabar, kokių naujų spalvų įgaus, nupūtus nuo jų laiko dulkes, apie ką rašo ir apie ką dainuoja šiandieninis Vladas Bagdonas – tai paslaptis, kuri bus atskleista tik Paliesiaus dvare.

Vladas Bagdonas nuo 1970-ųjų Lietuvos scenoje įkūnijo legendinius vaidmenis: Daukantą, Pirosmanį, Otelą, Faustą, Zorbą, bendradarbiavo su režisieriais: Dalia Tamulevičiūte, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi. Muzika jo gyvenime dažnai ėjo greta vaidybos: studijų metu, vėliau dirbant su kompozitoriaus Vygantu Telksniu ir Alvydu Jegelevičiumi. Tačiau kalbėdamas apie savo muzikinius pasirodymus V. Bagdonas linkęs ironizuoti: „Nesu muzikantas, esu artistas, vaidinantis koncertą". 2017 m. Maestro išleido autorinių dainų plokštelę „Liekantiems būti", o 2020 m. geriausių dainų plokštelę „Medžio degimas". Šiuo metu atlikėjas ruošia dar vieną albumą, kuris pasirodys netolimoje ateityje.

„Bagdoniškų dainų" programa, kuri scenoje sujungs du grandus, taps maloniu atradimu muzikinio skonio gurmanams. Profesionalaus pianisto pirštais apgroti kūriniai suteiks svorio ir spalvų „bagdoniškai" kūrybai, o Meistro hipnotizuojantis, žemas balsas nepaliks abejingų.

Į koncertą kviečia geros muzikos ekspertai „Bardai LT".

Bilietus platina: kakava.lt

bagdonas.jpg
facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg