Žemaitijos dvarai

Belvederio dvaras

Belvederio k., Seredžiaus sen., Jurbarko r.

Valdytojas – Viešoji įstaiga „Belvederio dvaras“

Dvaro adresas: Belvederio k., Seredžiaus sen., Jurbarko r., LT-74048

Belvederio dvaras stovi ant aukšto Nemuno kranto Jurbarko rajone, Seredžiaus seniūnijoje. Yra respublikinės reikšmės architektūrinė, urbanistinė vertybė.

XVIII-XIX a. iškilusios didikų Burbų giminės atstovas Kauno gubernijos bajorų maršalka Kletas Burba pastatydino puošnią itališko stiliaus (taip vadinamo palazzo stiliaus) rezidenciją. Kiek vėliau buvo pastatyta oficina, ūkiniai pastatai. Apie 1880-1881 m. rūmai buvo perstatyti. Pastatas pasižymi harmoningu paprastumu, o santūri fasadų linija puikiai puošia Nemuno skardį. Dviaukščiai mūriniai netaisyklingo plano rūmai su triaukščiu bokštu buvo prabangiai įrengti viduje. XIX a. pab. netoli rūmų pastatyta koplyčia, kurioje buvo laidojama Burbų giminė.

1922-1925 m. dvaro rūmuose veikė žemės ūkio, pienininkystės mokykla, nuo 1944 m. - pienininkystės technikumas, o 1961 m. įsteigtas žemės ūkio technikumas.

Belvederio architektūrinį ansamblį papildo rūmus supantis peizažinis parkas, susiliejantis su natūraliu mišku. Parko teritorijoje yra nedidelis tvenkinys, nuo rūmų šlaitu link kelio Kaunas – Jurbarkas ir Nemuno veda puošnūs laiptai su 365 pakopomis.

Belvederio dvaras privatizuotas 2005 metų pabaigoje. Šiuo metu rengiami jo pritaikymo turizmo poreikiams projektai. Dvare numatoma teikti konferencinio turizmo paslaugas, plačiai panaudoti regiono rekreacinius išteklius, plėtoti muziejinę veiklą.

El. adresas: management.clinic@ssoft.net, vilnius@milk.lt

Informacija internete:
www.archyvai.lt/exhibitions/dvarai/belvederis.htm
www.vakarulietuva.lt/lt/pages,id.243
www.countryside.lt/lt/lankytinos/mini-lankytina/?rid=899

Napoleonas Orda. Belvederio dvaras, XIX a.
Belvederio dvaras, 2004 m.

You need to enable javascript in order to user google maps.
facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg